INFOLINIA: +48 22 10 10 333, obiektowe|arte.pl| |obiektowe|arte.pl INFOLINIA CZYNNA: PON-PT 8:00 - 16:00

Płytki dywanowe - wykładzina na podłogi techniczne

Katarzyna Żukowska 08 Sierpień 2017

Z czym kojarzą nam się wykładziny dywanowe? Najczęściej z materiałem ciętym z rolki, który montowany jest na stałe do podłoża za pomocą kleju. Jednak wykładzina dywanowa to już nie tylko rolka. 

Od kilku lat na polskim rynku, coraz bardziej popularne są wykładziny dywanowe, które dla odmiany, dostępne  są w modułach najczęściej w rozmiarze 50cm x 50cm - mowa tu o płytkach dywanowych.

Czym jest płytka dywanowa?

Płytka dywanowa to nic innego, jak fragment wykładziny dywanowej, który zamocowany jest do specjalnego podkładu (najczęściej wykonanego z bitumu), który montuje się do podłoża przeważnie na klej rzepowy (płyn antypoślizgowy). Najważniejszą cechą płytki dywanowej jest fakt, że po montażu, w każdej chwili można ją odkleić od podłoża i zastąpić inną płytką lub przykleić ją w inne miejsce. Jest to szczególnie ważne przy zabrudzeniu lub uszkodzeniu fragmentu podłogi.

budowa płytki dywanowej

Dlaczego warto wybrać wykładzinę w płytce?

Wybór płytki dywanowej jest niezwykle istotny przy podłogach technicznych, które spotykane są w nowoczesnych biurowcach, gdzie cała infrastruktura techniczna (np. okablowanie IT, wentylacja) ukryta jest pod powierzchnią posadzki. Przy podłodze technicznej, zwanej także podnoszoną czy obiektową, nie ma możliwości zastosowania wylewki samopoziomującej i montażu wykładziny dywanowej z rolki, ponieważ wymogiem jest dostęp do okablowania podczas przeglądów serwisowych czy awarii.

Płytki dywanowe a design

Płytki dywanowe to nie tylko bezpieczny system okładzin podłogowych na podłogi techniczne. To także rodzaj wykładzin dywanowych, które otwierają przed architektami i projektantami wnętrz, nieograniczoną liczbę możliwości aranżacyjnych. Od prostych wzorów geometrycznych, popularnej szachownicy czy wyznaczonych szlaków komunikacyjnych, po abstrakcyjne realizacje z możliwością mieszania struktur i kolorów. Wykładziny dywanowe w płytkach otwierają przed nami wiele możliwości aranżacji wnętrz, pozwalają odróżnić się od konkurencji i zachwycić nowych klientów i kooperantów.
 

Więcej informacji o płytkach dywanowych znajdziesz TUTAJ