INFOLINIA: +48 22 10 10 333, obiektowe|arte.pl| |obiektowe|arte.pl INFOLINIA CZYNNA: PON-PT 8:00 - 16:00

Biura

Może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale wykładzina jest wizytówką naszego biura, która buduje opinię w oczach naszego potencjalnego klienta lub partnera biznesowego. Wchodząc do nowego miejsca, pierwsze co robimy, to patrzymy własnie pod nasze nogi, dlatego zadbajmy o to, aby nasza wykładzina prezentowała się jak najlepiej. 

Wykładzina nie musi grać pierwszych skrzypiec w naszym wnętrzu biurowym. Może być subtelnym tłem dla innych elementów wystroju, ale nadal musi być zadbana, estetyczna i komfortowa dla użytkowników. 

Wybierając wykładzinę do biura, należy skupić się na wielu czynnikach technicznych i użytkowych. Najszybszą drogą do wybrania odpowiedniego materiału wykończeniowego, jest skontaktowanie się z przedstawicielem naszej firmy - KONTAKT

Zalecane właściwości wykładzin dedykowanych do biur:

Wykładziny dywanowe Wykładziny elastyczne 
 • gramatura runa powyżej 500 g/m2
 • wysoka klasa trudnopalności - Bfl lub Cfl
 • antyposlizgowość DS
 • wysoka klasa użytkowa - min. 31
 • parametry techniczne potwierdzone certyfikatami DoP (Deklaracja Zgodności)
 • grubość warstwy użytkowej min. 0,5 mm
 • wysoka klasa ścieralności
 • wysoka klasa trudnopalności - Bfl lub Cfl
 • antyposlizgowość DS
 • wysoka klasa użytkowa - min. 31
 • parametry techniczne potwierdzone certyfikatami DoP (Deklaracja Zgodności)

Pomieszczenia biurowe:

Pokoje biurowe

Pokoje biurowe

Przy wyborze wykładzin stosowanych w pokojach biurowych, szczególną uwagę należy zwrócić na właściwości pochłaniania dźwiękuizolowania hałasu. Pozornie błaha cecha, może w znacznym stopniu wpłynąć na jakość i komfort pracy.

więcej...

Korytarze

Korytarze

Korytarze to najczęściej uczęszczane miejsca w biurze, po których codziennie przechodzą pracownicy, goście, a także osoby odpowiedzialne za utrzymanie porządku. Wykładziny zainstalowane w miejscu narażonym na tak ekstremalnie duże natężenie ruchu, powinny posiadać

więcej...

Sala konferencyjna

Sala konferencyjna

Sala konferencyjna pełni bardzo ważną funkcję reprezentacyjną w firmie. To w niej przyjmowani są goście, interesanci i kontrahenci, którzy budują sobie opinię o firmie. Tu w sali konferencyjnej odbywają się ważne

więcej...

Recepcja

Recepcja

Biurowa recepcja znajduje się od razu za wejściem do biura, dlatego każda osoba wchodząca, czy wychodząca musi obok niej przejść. Jest to miejsce narażone na niezwykle duże natężenie ruchu, dlatego zamontowana tam wykładzina musi posiadać bardzo wysokie właściwości 

więcej...

Pomieszczenia socjalne - kuchnia i łazienka

Pomieszczenia socjalne - kuchnia i łazienka

Wykładziny w pomieszczeniach socjalnych w biurach i instytucjach, musza być przede wszystkim łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na wilgoć i duże natężenie ruchu.

więcej...


Polecane wykładziny do biur:
lub zobacz wszystkie wykładziny TUTAJ

 

Jaka wykładzina do biura będzie najlepsza?

Wykładziny dywanowe królują w wielu biurach ze względu na swoją funkcjonalność, ale także duże możliwości aranżacyjne. Warto jest zwracać uwagę na wybór wysokiej jakości wykładzin, w tym dostępnych w ofercie firmy Arte. Dzięki temu podłoga w biurze będzie trwała. Bardzo istotny pozostaje także walor estetyczny - modna i stylowa podłoga ponosi rangę i prestiż pomieszczeń biurowych.

Zalety wykładziny dywanowej w biurze

Dywanowa wykładzina do biura ma wiele zalet, do których możemy zaliczyć:

- wygłuszanie pomieszczeń – jest to szczególnie ważne w miejscach, gdzie należy zapewnić komfort pracownikom, na przykład w call center, czy w biurach, gdzie często pracują różnego rodzaju urządzenia biurowe. Wygłuszane jest także m.in. chodzenie, czy przesuwanie krzeseł.

- wykładzina dywanowa jest antypoślizgowa, dlatego poruszanie się po niej zapewnia bezpieczeństwo

- jej montaż jest bardzo szybki i polecamy skorzystać z pomocy naszych specjalistów, którzy fachowo wykonają całe zlecenie od A do Z

- wykładzina dywanowa do biura jest bardzo trwała, odporna na ścieranie oraz nacisk

- występuje duży wybór wariantów wykładzin do biur, pozwalających z łatwością dopasować je do charakteru wnętrza.

Wykładzina przemysłowa sprawdzi się w miejscach narażonych na duże obciążenia

Jeśli w biurze mamy do czynienia z dużym obciążeniem oraz dużym natężeniem ruchu, to świetną propozycją będzie wykładzina przemysłowa. Wyróżnia się ona dobrymi parametrami pod względem ścieralności oraz ugniatania, dlatego sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach, gdzie pracownicy siedzą na fotelach z kółkami. Będzie także doskonałym wyborem m.in. jako podłoga w biurowych korytarzach. Przemysłowa wykładzina do biura posiada wszelkie niezbędne atesty, jest zatem bezpieczna dla naszego zdrowia, a przy tym bardzo trwała.

Możliwości aranżacyjne biurowych wykładziny w płytkach

Wykładziny do biura w płytkach są nowoczesnym typem artykułów do krycia podłogi, które mają tę przewagę nad wykładziną w rolce, że podczas montażu powstaje znacznie mniej odpadów. Ponadto zapakowaną w paczki wykładzinę w płytkach znacznie łatwiej jest przewieść w odróżnieniu od 4 czy 5 metrowych rolek. Warto zwrócić uwagę na to, że na spodniej stronie każdej płytki dywanowej znajdują się oznaczenia w postaci strzałek, które pomagają w jej układaniu. Mamy tutaj różne możliwości uzyskania wyjątkowego efektu, który z pewnością pozwoli na nadanie wnętrzom oryginalnego charakteru. W zależności od preferowanej stylistyki wnętrza biura, wykładzinę dywanową w płytkach można układać na wzór szachownicy, muru lub w jednolitym układzie, jeśli chodzi o kierunek przebiegu włosia.

Gdzie najlepiej sprawdzi się wykładzina PCV?

W biurach możemy wykorzystać również wykładzinę PCV – warto jednak dodać, że stosuje się ją głównie w pomieszczeniach, gdzie mamy do czynienia z częstym występowaniem zanieczyszczeń. Wykładzina PCV do biura sprawdzi się zatem przede wszystkim w pomieszczeniach socjalnych, gdzie pracownicy przygotowują i spożywają posiłki, ale także w toaletach, kuchniach i przebieralniach. Ponadto wykładzina PCV nadaje się do pomieszczeń, do których wchodzą pracownicy z mocno zabrudzonym obuwiem. Można ją w łatwy sposób doczyścić z różnych zanieczyszczeń, oprócz tego jest ona bardzo trwała.

Cena wykładzin do biura

Ceny wykładzin biurowej różnią się w zależności od rodzaju pokrycia podłogi. Za najtańsze uznawane są wykładziny dywanowe w rolce, których ceny zaczynają się już od 45 złotych za metr kwadratowy. Z kolei płytki dywanowe zakupimy już za 100 zł/m2, a ceny płytek LVT do biura rozpoczynają się od 95 złotych za metr kwadratowy – są to ceny brutto, zawierające 23% podatek VAT. Znając ceny poszczególnych rodzajów wykładzin biurowych, możemy z łatwością podjąć decyzję, czym pokryta będzie podłoga w naszym biurze, aby była przede wszystkim funkcjonalna, ale także dobrze prezentowała się we wnętrzach.

Dobór odpowiedniego odcienia wykładziny w biurze wpływa na komfort pracy pracowników

Nie tylko rodzaj wykładziny biurowej jest istotny, ale także jej barwa. Specjaliści od aranżacji wnętrz zalecają, aby dobierać taką wykładzinę, która będzie wpływała na komfort osób pracujących w biurze, ale także tych, które przebywają tam na przykład podczas biznesowych spotkań. W pomieszczeniach takich jak sale konferencyjne najlepiej sprawdzają się wykładziny biurowe w różnych odcieniach koloru niebieskiego. Wpływają one korzystnie na redukcję poziomu stresu, działając również pozytywnie na pracę naszego umysłu i kreatywność.

Ważne jest także dopasowanie wykładziny do biura w miejscach nazywanych „strefami relaksu”, gdzie pracownicy mogą odetchnąć w czasie przerwy. Według specjalistów w takich pomieszczeniach, warto jest wykorzystać wykładziny dywanowe w spokojnych, miłych dla oka odcieniach, jak na przykład: szarym, błękitnym, beżowym.

Wykładzina podłogowa w obiektach biurowych jest nie tylko funkcjonalna, ale wpływa również na walor estetyczny pomieszczeń

Odpowiednio dobrana wykładzina dywanowa do biur niewątpliwie wpływa na oprawę całego wnętrza, co jest szczególnie ważne zwłaszcza w kontekście pomieszczeń reprezentatywnych, gdzie odbywają się spotkania biznesowe z klientami oraz partnerami. W takich wnętrzach najlepiej jest wykorzystać wykładziny o eleganckiej kolorystyce, głównie z palety szarości i beży, dzięki czemu gabinet, czy sala konferencyjna będą urządzone w sposób gustowny.

Sprawdź także: