INFOLINIA: +48 22 10 10 333, obiektowe|arte.pl| |obiektowe|arte.pl INFOLINIA CZYNNA: PON-PT 8:00 - 16:00

Hotele

Z czym kojarzą się nam hotele? Z odpoczynkiem, wygodnym łóżkiem, komfortowym otoczeniem i... miękką wykładziną. Hotele dokładają wszelkich starań, aby zadowolić swoich gości, a także pozyskać nowych odwiedzających, dlatego decydują się na remonty i zmiany w wystroju wnętrz. Wykładzina hotelowa jest standardem w hotelach i pensjonatach, ponieważ zapewnia komfort gościom i posiada szereg właściwości, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie obiektu. 

Zatem czym powinna charakteryzować się prawdziwa wykładzina hotelowa? Wybór wykładzin hotelowych jest ogromny, zarówno pod względem jakości, jak i użytego materiału, czy kolorystyki. Należy pamiętać, aby zwracać uwagę na dane techniczne umieszczone w katalogach i na wzornikach.

W przypadku, gdy zależy nam na bardzo miękkiej podłodze, polecane jest zastosowanie specjalnego podkładu piankowego, który dodatkowo ma właściwości tłumiące. 

W zależności od miejsca zastosowania, wykładziny hotelowe mogą się od siebie różnić - inne parametry są wymagane w korytarzach lub drogach ewakuacyjnych, inne w pokojach, czy hotelowej recepcji. 

Standardem wśród hoteli są także piękne, klasyczne dywany, które można znaleźć w naszym sklepie internetowym www.arte.pl 

Warto pamiętać o strefie wejściowej hotelu, która stanowi wizytówkę całego obiektu. Rekomendowane jest zastosowanie stref czyszczących, które dodatkowo można wzbogacić matą z logo hotelu

Pomieszczenia hotelowe:

Hall i recepcja

Hall i recepcja

Recepcja jest pierwszym miejscem, które odwiedza gość hotelowy. Warto zadbać o strefę wejściową do biura i wyposażyć ją w profesjonalne wycieraczki i maty czyszczące,

więcej...

Korytarze

Korytarze

Korytarze hotelowe to główne ciągi komunikacyjne w całym obiekcie. Nieustannie poruszają się po nich liczni goście wracający o różnych godzinach do pokojów, którzy często

więcej...

Pokoje hotelowe

Pokoje hotelowe

Goście hotelowi najwięcej czasu spędzają w pokojach, dlatego zamontowana tam wykładzina powinna być wyjątkowo miękka, komfortowa, elegancka i niezwykle wytrzymała na użytkowanie i zabrudzenia.

więcej...

Restauracje hotelowe

Restauracje hotelowe

Restauracja hotelowa stanowi bardzo ważne miejsce w obiekcie hotelowym. To tutaj odbywają się ważne spotkania biznesowe, konferencje, a także posiłki w rodzinnym gronie. Restauracja hotelowa powinna być

więcej...

Strefy wellness i SPA

Strefy wellness i SPA

Strefy wellness i SPA to wyjątkowe miejsca relaksu i odpoczynku. Wystrój powinien być kojący i wyciszający zmysły. Wszystkie elementy wnętrza muszą ze sobą idealnie współgrać, być estetyczne, ale i

więcej...


Polecane wykładziny do hoteli:
lub zobacz wszystkie wykładziny TUTAJ

 

Jakie wykładziny hotelowe są najczęściej wybierane?

W przypadku wykładzin hotelowych możemy mówić o znacznej popularności modeli o ciętym runie. Są one nieco droższe od wersji pętelkowych, jednak bardziej miękkie i przyjemne w dotyku. Tego typu wykładziny hotelowe cieszą się uznaniem głównie ze względu na połączenie walorów estetycznych z odczuciami gości. Z tego powodu często można znaleźć je w hotelach i pensjonatach, gdzie zadowolenie osób zatrzymujących się w danym miejscu jest bardzo ważne. Ten drobny detal wpływa zarówno na design wnętrza, jak i komfort codziennego funkcjonowania.

Odpowiednio dobrana podłoga w hotelu niesie wiele korzyści

Wybór odpowiedniej wykładziny hotelowej jest naprawdę istotny. Często jest to wręcz swoisty znak rozpoznawczy danego obiektu. Zwłaszcza, gdy posiada onswoje filie w różnych lokalizacjach, to wówczas zachowując spójną identyfikację wszystkich obiektów, buduje się jednolity wizerunek całej marki. Dlatego jedną z możliwości, którą warto rozważyć, jest wybór wykładzin hotelowych na zamówienie, produkowanych według projektu klienta. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość indywidualizacji wzoru i koloru, który zostanie wykonany przez fabrykę. Dzięki temu możliwe jest zaprezentowanie logo lub nazwy hotelu, co wpłynie korzystnie na odbiór wnętrza przez gości, jako coś dopracowanego w każdym szczególe.

Wybierając modele dywanowe do obiektów noclegowych warto kierować się najwyższą jakością

Kiedy mowa o wykładzinach hotelowych, nie sposób nie wspomnieć o modelach dywanowych. To one wprowadzają do wnętrz pokoi gościnnych przytulny, wręcz domowy klimat. Jedną z możliwości wśród wykładzin dywanowych przeznaczonych do hoteli są warianty o strukturze welurowej, czyli tak zwanej “ciętej”. Są one dedykowane przestrzeniom użyteczności publicznej, do której należą m.in. hotele i pensjonaty. Warto zwrócić uwagę na gęstość i przyjemne odczucie dotyczące runa, które powinno mieć wysoką gramaturę. To dowód, że wykładzina dywanowa hotelowa ma najwyższą klasę użytkową.

Panele LVT dedykowane dla hoteli

Alternatywą dla wykładziny dywanowej hotelowej są panele LVT, na których ułożenie coraz częściej decydują się klienci. Tego typu podłoga jest mniej przyjemna w dotyku, ale ma pewną ogromnie cenną zaletę - jest niemal niewrażliwa na zabrudzenia. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o brud, który mógłby dostać się na wykładziny hotelowej na butach gości lub po rozlaniu dowolnego napoju. Warto tu wspomnieć, że ta cecha znacznie podwyższa żywotność podłogi. Nadal mamy tu do czynienia z estetycznym i stylowym wykonaniem, które jest wzbogacone o wyjątkową trwałość w kwestii zabrudzeń.

Wykładziny hotelowe - cena

Odnosząc się do ceny wykładziny hotelowej, można wspomnieć o koszcie rzędu 50-60 PLN brutto za najtańszą opcję, posiadającą niezbędne atesty. Bardziej wytrzymałe warianty to wydatek od 100 PLN brutto. Dostępny jest jednak ciekawy sposób na obniżenie kosztów. Obiekty hotelarskie mogą zdecydować się na zaprojektowanie własnych wzorów i kolorów wykładzin. W tym przypadku wykładzina hotelowa do pokoi może być trochę rzadziej tkana, niż na korytarze, co przekłada się na jej lżejszą gramaturę i niższą cenę. Warto wspomnieć, że przy tej samej strukturze, różnica pomiędzy oboma wariantami jest praktycznie nie do odróżnienia.

Zobacz również: