INFOLINIA: +48 22 10 10 333, obiektowe|arte.pl| |obiektowe|arte.pl INFOLINIA CZYNNA: PON-PT 8:00 - 16:00

Czym są panele LVT na ścianę?

Marcin Grajek 30 Sierpień 2022

Panele LVT na ścianę są nowoczesnym środkiem do aranżacji wnętrz, nierzadko stosowanym zamiast klasycznych płytek. Panele na ścianę LVT rewelacyjnie sprawdzają się do szybkiego i stosunkowo taniego odnawiania wnętrz. Przyklejając je na stare kafelki, ogranicza się w ten sposób czas związany ze skuwaniem płytek oraz ponownym przygotowaniem ściany pod ułożenie paneli LVT. Wykorzystywanie paneli LVT na ścianę znajduje zastosowanie w warunkach domowych. Brak trudnopalnych, atestowanych paneli LVT na ścianę ogranicza ich zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej.

Zalety paneli LVT na ścianę

Panele LVT na ścianę są chętnie wybierane z powodu szeregu zalet:

- wyróżniają się głównie wysoką wytrzymałością mechaniczną, dzięki czemu sprawdzają się we wnętrzach przez bardzo długi czas

- panele LVT na ścianę są łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ nie wymagają zastosowania dedykowanych detergentów

- mnogość wzorów i barw pozwala na łatwe dopasowanie paneli LVT na ścianę do osobistych preferencji, jak i charakteru całego wnętrza.

Cena paneli LVT na ścianę

Cena paneli LVT na ścianę, które dostępne są na rynku, jest mocno zróżnicowana. Na ich koszt wpływa między innymi liczba warstw zastosowanych w produkcji paneli oraz ich przeznaczenie. Najczęściej stosuje się je w aranżacji kuchni, czy łazienki. Ponieważ nie ma w produkcji dedykowanych paneli LVT na ścianę to stosuje się zwykłe warianty podłogowe. Różnią się one zastosowaną chemią montażową, klej musi szybko wiązać (kleje kontaktowe) i być odporny na wilgoć.

Jakie panele LVT zastosować na ścianę?

Montaż paneli LVT na ścianie wymaga jej wyrównania (zaszpachlowania fug w starych płytkach ceramicznych), jeśli mają one być klejone na ścianę bez płytek to należy taką ścianę zabezpieczyć folią w płynie. W kuchniach, toaletach i łazienkach najlepiej sprawdzają się wodoodporne panele LVT na ścianę wyróżniające się wysoką wytrzymałością na wilgoć panującą w pomieszczeniu. Dobrze jest zadbać także o to, by panele były dopasowane do całego wnętrza, dzięki czemu uzyskuje się spójne i harmonijne wnętrze. Najprostszym sposobem jest zastosowanie tych samych paneli LVT zarówno na ścianę, jak i na posadzkę.

Sprawdź panele LVT na ścianę w ofercie firmy Arte

Szukając sprawdzonych i najlepszych paneli LVT na ścianę, warto zapoznać się z ofertą naszej firmy. Posiadamy bogaty wybór paneli LVT, które można zastosować w pomieszczeniach domowych.

Sposoby montażu paneli LVT na ścianę

Panele LVT na ścianę montuje się podobnie jak na podłodze, ważny jest rodzaj kleju (musi być szybkoschnący, inaczej płytki odpadną od ściany zanim klej zacznie trzymać), a w pomieszczeniach wilgotnych dobrze jest zastosować folię w płynie jako izolację.

Zobacz również: