INFOLINIA: +48 22 10 10 333, obiektowe|arte.pl| |obiektowe|arte.pl INFOLINIA CZYNNA: PON-PT 8:00 - 16:00

Czym wyróżniają się wykładziny winylowe do łazienki?

Marcin Grajek 22 Sierpień 2022

Wykładziny winylowe do łazienki są w ostatnich kilku latach niezwykle popularnym elementem wnętrz. W łatwy i stosunkowo tani sposób można odnowić posadzkę, na której wcześniej znajdowało się linoleum czy płytki ceramiczne. Wykładziny winylowe do łazienki bardzo dobrze sprawdzą się w hotelach i pensjonatach, ale znajdują zastosowanie także w siedzibach firm, gdzie udostępnia się łazienki pracownikom. Wykładziny winylowe do łazienki mają wiele zalet, o czym wspomnimy w dalszej części artykułu.

Dostępne rodzaje wykładzin winylowych do łazienki

Na rynku dostępnych jest wiele winylowych wykładzin do łazienki, które z łatwością można dobrać do każdego wnętrza. Co ciekawe, różnicuje je nie tylko bogaty wachlarz wzorów i kolorów, ale także dostępnych form:

- wykładzina winylowa do łazienki w rolce to jeden z najczęściej wybieranych wariantów, które instaluje się w pomieszczeniu podobnie, jak linoleum

- winylowa wykładzina do łazienki w płytkach to hit ostatnich lat. Nierzadko przypominają one drogocenne kafle, a przy tym instaluje się je w bardzo łatwy sposób, są to tzw. płytki loose-lay czyli są one kładzione na specjalnym płynie antypoślizgowym i przylegają do podłogi własnym ciężarem.

- wykładzina winylowa do łazienki posiadająca wzór drewnianych desek ma postać podłużnych płytek, które układa się we wzór identyczny jak w przypadku paneli czy desek podłogowych.

Co wyróżnia wykładziny winylowe do łazienki?

Warto wspomnieć, że wykładziny winylowe do łazienki nie tylko pięknie prezentują się na posadzce, ale także odpowiadają one na warunki panujące w pomieszczeniach tego typu. W zależności od producenta posiadają one różną liczbę warstw, z której składa się taka wykładzina, ale zasadniczo możemy wyróżnić w nich obecność warstwy poliuretanu, powłoki winylowej oraz wzmacnianego rdzenia. Co ważne, wykładziny winylowe do łazienki odporne są na działanie wilgoci, dzięki czemu podłoga nie pęcznieje i spełnia swoje funkcje.

Warianty kolorystyczne wykładzin winylowych do łazienki

To, co wielu konsumentów docenia w wykładzinach winylowych do łazienki to dostępne wzory i kolory. Możliwości są tutaj niemal nieograniczone – w łatwy sposób można stworzyć wnętrze w stylu boho, industrialnym.

Wykładziny winylowe do łazienki to stosunkowo tani i prosty sposób na zmianę wizerunku wnętrza

Stosując wykładziny winylowe do łazienki można w prosty sposób i niewielkim kosztem odnowić wnętrze. Można położyć je na już istniejącej posadzce, na której wcześniej położono kafelki, dzięki czemu ograniczamy prace związane ze skuwaniem płytek i wyrównywaniem podłoża.

W jaki sposób układa się wykładziny winylowe do łazienki?

Układanie wykładziny winylowej w łazience odbywa się na różne sposoby. Poleca się wykorzystanie klejów w spray’u, dzięki którym wykładzina będzie dobrze przylegała do podłoża. W przypadku wykładzin w postaci płytek mamy często do czynienia z produktami samoprzylepnymi – wtedy pozbywamy się osłonki i następnie przyklejamy płytkę do podłogi.

Sprawdź także: