INFOLINIA: +48 22 10 10 333, obiektowe|arte.pl| |obiektowe|arte.pl INFOLINIA CZYNNA: PON-PT 8:00 - 16:00

Jaka wykładzina dywanowa na ogrzewanie podłogowe będzie najlepsza?

Marcin Grajek 18 Sierpień 2022

Ogrzewanie podłogowe jest chętnie wybieranym źródłem ciepła, głównie w nowo wybudowanych budynkach. Na etapie wykańczania wnętrz wiele osób zastanawia się, jaką wykładzinę dywanową na ogrzewanie podłogowe zastosować. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów wykładziny dywanowej na ogrzewanie podłogowe, które wygłuszą pomieszczenie, a przy tym skutecznie je ocieplą. Głównym kryterium wyboru wykładziny na ogrzewanie podłogowe jest jej grubość. Im cieńszy spód wykładziny i im krótszy włos tym łatwiej ciepło przenika przez wykładzinę. Na ogrzewanie podłogowe generalnie nadają się wszystkie wykładziny poza tymi na grubej piance (coraz rzadziej spotykane). Nie należy też na tym ogrzewaniu stosować piankowego podkładu, gdyż blokuje on przenikanie ciepła.

Podpowiadamy, jaka wykładzina dywanowa na ogrzewanie podłogowe sprawdzi się najlepiej?

Nowoczesne wykładziny dywanowe na ogrzewanie podłogowe posiadają specjalne oznaczania, informujące o ich przeznaczeniu. Jeśli na spodzie znajduje się „esowaty” biały symbol na czarnym tle wraz z trzema czarnymi strzałkami zwróconymi ku górze, mamy pewność, że taką wykładzinę dywanową możemy zastosować na ogrzewanie podłogowe.

O czym pamiętać, zanim przystąpimy do prac związanym z układaniem wykładziny dywanowej na podłogówce?

Przed rozpoczęciem prac związanych z montażem wykładziny dywanowej na podłogówce, należy przygotować podłoże. Mowa tutaj o dokładnym odkurzeniu podłogi i jej odtłuszczeniu. Jeśli na posadzce już wcześniej była obecna wykładzina, wtedy pozbywamy się również pozostałości kleju. Następnie możemy rozłożyć rolkę wykładziny i pozostawić ją na 12-24 godziny, by łatwiej się nakładała, a przy tym zaaklimatyzowała. Ważnym etapem jest wygrzewanie podłogi, które należy wykonać przed montażem pokrycia podłogowego.

Jak układać wykładzinę dywanową na ogrzewanie podłogowe?

Po wykonaniu wyżej opisanych czynności można przystąpić do układania wykładziny dywanowej na ogrzewanie podłogowe. Zaleca się ułożyć rolkę wykładziny tak, aby przy ścianie zachować zapas 10 cm wykładziny. Po dociśnięciu jej do ściany i podłogi można przyciąć wykładzinę dywanową w miejscu styku podłogi ze ścianą. W klejeniu poszczególnych części wykładziny stosuje się taśmy bądź kleje i całość wykańcza się listwami podłogowymi, które dodatkowo zabezpieczą brzegi wykładziny. W zastosowaniach kontraktowych (hotele, biura) często stosuje się obszyte paski wykładziny lub listwy, w które wkleja się pasek wykładziny.

Opinie o wykładzinie dywanowej na ogrzewanie podłogowe

Warto wspomnieć, że wśród konsumentów dominują pozytywne opinie dotyczące wykładziny dywanowej na ogrzewaniu podłogowym. Najczęściej wskazuje się zalety w postaci wygłuszania pomieszczeń, co jest szczególnie ważne w celu zapewnienia komfortu pracy. Poza tym zapewniają one wygodę poruszania się, ponieważ są miękkie pod stopami.

Szukasz najlepszej wykładziny dywanowej na ogrzewanie podłogowe do swojej firmy? Skontaktuj się z nami

Osobom zastanawiającym się nad położeniem wykładziny dywanowej na podłogówce w swojej firmie czy biurze, polecamy skontaktować się z firmą Arte. Specjalizujemy się w wykładzinach obiektowych, w tym dywanowych, kauczukowych czy PCV.

Zobacz również: